İdea Magazine Haziran 2017

ERKEK KAZANIRSA, KADIN BEĞENİRSE ALIR!

Bu ay TNR Konakları’ndayız. Yani yine başka güzel bir evdeyim. Üstelik bu sefer biz Didim’ den Kuşadası’na misafiriz. TNR İnşaat’ın keyifle dekore edilmiş örnek proje evlerinden birindeyim. Kuşadası’nda belki de denizi ve buranın keyfini sadece balkonunda kahve içerek bile yaşayabileceğiniz,  her bir detayın size kendinizi iyi hissettirdiği, manzarasına doyamadığım, gördüğüm her dekoratif objeyi tastamam evle bütünleştirmiş bir mekândayım. Balkonunda denize nazır güneş altında keyifle kahvemi yudumlarken kendi kendime sormadan edemiyorum: Acaba hangi şanslı kadınlar bu evlerde oturacak? Evet. Her kim bu evlerden birine sahip olacaksa gerçekten şanslı olmalı… Kim bu Konakların sultanı olmak istemez ki!

Kuşadası’nın çok iyi tanıdığı, bildiği, güvendiği,15 yıldır sektörde olan ve daha önceden İnnovia Park TNR evleri gibi çok beğenilen projelerle kendini ve kalitesini ispatlamış bir şirket TNR Emlak&İnşaat. Firma ve yetkilisi Hakan Tanır Bey ile sohbetteyiz.

Kaliteden ödün vermeden, son derece ekonomik ve estetik çalışmalar oluşturmak, iyi sunumlar yaratmak, kendinizi, işinizi doğru ifade etmek çok önemli. Üstelik de her sektörde iyiler vardır, farkındayız ki güçlü rakiplerimiz var, bu sebeple ben de yapabildiğim en kaliteli işi yapmak istedim. İş prensibi olarak da ben hep şuna inanırım: ‘Rekabet istiyorsan yaptığın işin en iyisini yapacaksın ve adedi az olacak.

Oldukça lüks, tüm detayları iyi tasarlanmış, çok şık dekore edilmiş, şıklık ve konforun bir arada olduğu bu evlerin nihai alıcıları kim, merak ediyorum. Bu evleri kimler alıyor, ya da alacak? Genellikle yurtdışında yaşamış, memleket hasretlisi ve buranın keyfini yaşamak isteyen, parasını iyi ve kaliteli işler için biriktirmiş kişilerden;lüks ve konfor konusunda oldukça hassas olan Kuveyt’ den talep geliyor. Elbette kendi insanımız da çok seviyor, merak ediyor ve beğeniyor evlerimizi. Ama şunu belirtmem lazım. Arkadaş, bu evin öyle bir manzarası var ki… Kuşadası’nda sayılı güzel manzaralardan! Örnek proje evimize gelen misafirlerimizde şunu fark ettim. Evin dekorasyonunu o kadar seviyorlar ki, manzarasından çok dekorasyonu konuşuluyor.  Şahane bir havuz, seyir terasımız, güneş ve denizi eve taşıyan bir manzarası var. Bizim işimizde de sunum en önemli pazarlama aracıdır. Özellikle kadınlardan o kadar çok “Tablo çok güzel, halı nasıl da uyumlu? Sehpaya bayıldım, dekoratif objeler harika! Şu bambulu detaya bayıldım!” duyuyorum ki, “Şurada da balkonumuz var.” diye bir yönlendirme gereği oluşuyor bende (Gülümsüyor). İyi de biliyorum ki ‘Erkek kazanırsa, kadın beğenirse alır!’. Ne istediğini iyi bilen kadınların evlerimizi çok beğenmeleri bizim için doğru yolda olduğumuzun sinyalidir.

Ben dokunmadan, hissetmeden, koklamadan alışveriş yapamayanlardanım. Hem kaliteyi ararım, hem seçiciyimdir. Ben profesyonellere güvenirim.İnanır mısınız, daha 3 boyutlu görselleri oluşmadan sattığım daireler var. Neden? Bana güvenirler, itimat ederler de ondan. Ben de neden bazı tercihleri uzmanına bırakırım? Kime güveneceğimi iyi seçerim. Sonra da o güvenin keyfini çıkartırım. Bakın şimdi bizim dairemizde banyo,tuvalet, misafir odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon bunların hepsinin, evin tüm detaylarının ayrı bir güzelliği ve kalitesi var.

 

Compare